Visegrad Music United

Visegrad Fund
21120205

visegrad_fund_logo_blue_800px-1

A projekt célja: négy koncert szervezése a lengyelországi Nysában. Az előadók a négy visegrádi országból érkeznek. A művészek (hivatásosak és amatőrök) különböző típusú zenéket adnak elő: klasszikusokat és moderneket, illetve nemzeti jellegűeket egyaránt. Minden koncert előtt egy „nemzeti kulturális vásár” is lesz, mely a zenészek országának kultúráját mutatja be (fotók, emléktárgyak, filmek, promóciós anyagok, ételek, italok stb. révén).

A projekt részletesebb bemutatása

A projekt során a négy visegrádi ország képviseletében négy koncert megrendezésére kerül sor. Az előadók (főként zenészek) saját műsoruk, művészetük mellett országuk nemzeti kultúráját is bemutatják, illetve képviselik. A nysai kulturális központban megrendezendő koncertek előtt „nemzeti kulturális vásárok” lesznek, melyek bemutatják a művészeket küldő országok kulturális életét fotók, emléktárgyak, vetített prezentációk, promóciós anyagok, nemzeti zászlók, ételek és italok kiállításával, illetve kóstolásával. A kiállítások fontos kiegészítői a koncerteknek, melyek révén a közönség még többet fog megtudni az érintett országokról és azok kulturális életéről. A bemutatásra kerülő tárgyak egy részét a vendégek hozzák magukkal (pl. Hódmezővásárhely híres fazekasságáról, az onnan érkező zenészek hozhatnak magukkal ilyan tárgyakat), más tárgyakat önkéntesek és az „Ad astra Association” tagjai állítanak elő. A nemzeti jellegű ételeket hivatásos szakácsok készítik el majd.

Időpontok

Helyszínük: Nysa, Lengyelország