Intercultural Education for Peace and Conflict Resolution (PEACEbag)

Youth in Action
3.1.2/R5/2010/1

youth-in-action-logo
peace

Célok

Képzés szervezése ifjúsági vezetők részére. Az ifjúsági mozgalmaknak és szervezeteknek a világ minden táján szembe kell nézniük azzal a ténnyel, hogy a világ dolgai egyre komplexebb és bonyolultabb módon érthetők meg, ami igaz a béke kérdésére is. Elméletileg mindnyájan egyetértünk a következő megállapítással:

„A békéről szóló oktatás célja az emberek ráébresztése arra: hogyha meg tudjuk akadályozni a kis félreértések elmérgesedését, konfliktussá terebélyesedését, akkor elkerülhetők a krízisek, sőt még a háborúk is. Ugyanis a béke a személyiségből ered.”

Az ifjúsági szervezetek különböző kezdeményezéseinek és tevékenységeinek meg kell szilárdítania és össze kell hangolnia a e cél érdekében a különböző interkulturális (társadalmi-szociális) kérdéseket, különösen az euromediterrán  térségben. A szeminárium résztvevői fiatalokkal foglalkozó személyek, akik sokat tehetnek ezen célok érdekében.

Eredmények

Résztvevők: 33 személy – 28 civil szervezet képviseletében – 21 országból
Helyszín: Glyfada (Görögország)
Időpont: 2011. március 22-28.

Magyar partner: Tudás Alapítvány

Fotók