Youth @ Work

2014-1-PL01-KA105-000750

Célok

Kutatási és a statisztikai tanulmányok szerint a munkanélküliség a legnagyobb szociális probléma az állampolgárok számára. Különösen aggasztó ez a fiatalok viszonylatában. Nagy megpróbáltatás ez az EU nemzeteinek, és ez a szociális probléma egyre csak növekszik. A fiatalok legnagyobb nehézsége, hogy lakóhelyükön nem találnak munkát, különösen igaz ez a kis városokra és a falvakra, gyakran hallják: „nincs lehetőség, emberek”. A fiatalok munkanélkülisége – a tapasztalatok szerint – káros lelki folyamatokat indít el, amelyek szorongáshoz, bűntudathoz, fatalizmushoz, kishitűséghez, önbizalomhiányhoz vezetnek. További jelenség, hogy képtelenek kreatívan felhasználni szabad idejüket.

A szeminárium célja, hogy:

• új szerepeket keressen a civil szervezetek számára a munkaerőpiac és a vállalkozások kontextusában,
    • elősegítse az ismeretek terjesztésének és analizálásának képességét,
    • erősítse a szociális párbeszédet, az együttműködést, az ismeretek átadását az új EU-tagállamok polgárai között,
    • informálja a fiatalokat az önkéntes munka részvételi és együttműködési lehetőségeiről,
    • terjessze a jó gyakorlatokat,
    • teret nyisson a jövőbeni együttműködéseknek,
    • nemzetközi hálózatot alakítson ki a szervezetek közötti együttműködések erősítésére.

Eredmények

Résztvevők: 44 személy – 21 civil szervezet képviseletében – 17 országból
Helyszín: Sztutowo Mierzeja Wiślana (Lengyelország)
Időpont: 2014. augusztus 16-24.
A szeminárium programja
Részvételi igazolás