A projekt fő célkitűzése a visegrádi országok híres zeneszerzőinek bemutatása – a négy ország nemzeti kultúrájának és zenei örökségének támogatása érdekében – hivatásos és amatőr művészek közreműködésével szervezett kulturális események (workshopok és koncertek) révén. A projekt futamideje alatt egy – négy részből álló – koncertsorozatot szervezünk a lengyelországi Nysa városában, melynek mindegyik estéjén szólisták és zenei együttesek fogják bemutatni a hallgatóságnak egy-egy visegrádi ország (Szlovákia, Lengyelország, Magyarország és Csehország) klasszikus zeneszerzőinek műveit.
A projekt részletesebb bemutatása
Minden nemzet büszke nagy zeneszerzőire, akiknek munkái az egész világon ismertek. A projekt során a visegrádi országokból érkezett szólisták és együttesek (szimfonikus és kamarazenekarok) közreműködésével szervezünk egy koncertsorozatot, mellyel a fellépők – nemzeti zeneszerzőik műveinek bemutatásával – a négy szomszédos ország sajátos zenei portréját is megfestik a hallgatóság számára. Minden koncert előtt műhelybeszélgetéseket szervezünk, melyek révén a négy országból érkező amatőr zenészek (főként zeneiskolai növendékek) tanulhatnak a jelen lévő hivatásos művészektől, akik megosztják velük tapasztalataikat, és egyúttal mélyebben bemutatják nekik saját országuk zenei kultúráját, híres nemzeti zeneszerzőit és műveiket.
Kókai Rezső: Verbunkos rapszódia hegedűre és zongorára Liszt Ferenc: Un Sospiro Bartók Béla: Három Csík megyei népdal Erkel Ferenc: Palotás Kodály Zoltán: Részletek a Háry János c. daljátékból Takács Jenő: Toccata Op. 54. Bartók Béla: Rapszódia hegedűre és zongorára Szünet Hidas Frigyes: Duó két harsonára Bartók Béla: Allegro Barbaro Zempléni László: Rapszódia kürtre és zongorára Liszt Ferenc: Dante szonáta Thern Károly: Magyar induló (6 kézre)