Csaba Napok Gyergyóban (2020)

Nemzeti Együttműködési Alap
NEA-NO-20-O-V-0204

nea_logo-300x115

Csaba királyfi élete, emlékezete

• Időpont: 2020. július 3.
    • Helyszín: Gyergyóújfalu
    • Csaba királyfi élete, emlékezete a történelemben és az irodalomban: előadás, filmvetítés, kötetlen beszélgetés.

Táncok a Csaba királyfi székely nemzeti operából

• Időpont: 2020. július 3.
    • Helyszín: Gyergyószárhegy
    • A székely nemzeti opera táncait a helyi tánccsoport betanulja és bemutatja. A rendezvény célja a székely nemzet legnagyobb történelmi alakjának, Csaba királyfinak emlékét ébren tartva a nemzeti öntudat ápolása, a nemzeti összetartozás nemes céljának szolgálata.

Válogatás a Csaba királyfi c. székely nemzeti opera dalaiból

• Időpont: 2020. július 4.
    • Helyszín: Gyergyószárhegy
    • A már több alkalommal bemutatott nagy sikerű székely nemzeti opera teljes bemutatására anyagi okok miatt nem kerülhet sor, de a legszebb dalokból álló válogatás átfogó képet nyújt a teljes műről és annak üzenetéről. Együttműködünk a gyergyói falvakkal, elsősorban Gyergyószárhegy, Gyergyóújfalu és Gyergyócsomafalva településeken.

Erdélyi partner

• Asociaţia Csaba Királyfi Egyesület, Gyergyóújfalu (Erdély): G. Nagy István