Intercultural Education for Peace and Conflict Resolution (PEACEbag)

Célok

Képzés szervezése ifjúsági vezetők részére

Az ifjúsági mozgalmaknak és szervezeteknek a világ minden táján szembe kell nézniük azzal a ténnyel, hogy a világ dolgai egyre komplexebb és bonyolultabb módon érthetők meg, ami igaz a béke kérdésére is. Elméletileg mindnyájan egyetértünk a következő megállapítással:
“A békéről szóló oktatás célja az emberek ráébresztése arra: hogyha meg tudjuk akadályozni a kis félreértések elmérgesedését, konfliktussá terebélyesedését, akkor elkerülhetők a krízisek, sőt még a háborúk is. Ugyanis a béke a személyiségből ered.”
Az ifjúsági szervezetek különböző kezdeményezéseinek és tevékenységeinek meg kell szilárdítania és össze kell hangolnia a e cél érdekében a különböző interkulturális (társadalmi-szociális) kérdéseket, különösen az euromediterrán  térségben. A szeminárium résztvevői fiatalokkal foglalkozó személyek, akik sokat tehetnek ezen célok érdekében.

Résztvevők

33 személy – 28 civil szervezet képviseletében – 21 országból

Hellenic Association of Informatics, Athén (Görögország)

Magyar partner

Tudás Alapítvány, Hódmezővásárhely

Helyszín: Glyfada (Görögország)
Időpont: 2011. március 22-28.

peace-1peace-2peace-3peace-4peace-5

————————————————————————————————————————————————————————————————