Csaba Napok Gyergyóban (2020)

• Csaba királyfi élete, emlékezete
    Időpont: 2020. július 3.
    Helyszín: Gyergyóújfalu
    Csaba királyfi élete, emlékezete a történelemben és az irodalomban: előadás, filmvetítés, kötetlen beszélgetés.
  • Táncok a Csaba királyfi székely nemzeti operából
    Időpont: 2020. július 3.
    Helyszín: Gyergyószárhegy
    A székely nemzeti opera táncait a helyi tánccsoport betanulja és bemutatja. A rendezvény célja a székely nemzet legnagyobb történelmi alakjának, Csaba királyfinak emlékét ébren tartva a nemzeti öntudat ápolása, a nemzeti összetartozás nemes céljának szolgálata.
  • Válogatás a Csaba királyfi c. székely nemzeti opera dalaiból
    Időpont: 2020. július 4.
    Helyszín: Gyergyószárhegy
    A már több alkalommal bemutatott nagy sikerű székely nemzeti opera teljes bemutatására anyagi okok miatt nem kerülhet sor, de a legszebb dalokból álló válogatás átfogó képet nyújt a teljes műről és annak üzenetéről. Együttműködünk a gyergyói falvakkal, elsősorban Gyergyószárhegy, Gyergyóújfalu és Gyergyócsomafalva településeken.

Partner

• Asociaţia Csaba Királyfi Egyesület, Gyergyóújfalu (Erdély): G. Nagy István