II. Visegrad Festival of the Youth Arts

visegrad_fund_logo_blue_800px-1
banfoya

A projekt célja

Nemzetközi fesztivál szervezése a visegrádi országok fiatal művészeinek részvételével, külön figyelmet fordítva az alábbi területekre:

• kreativitás
    • aktív állampolgári tudat kialakítása a közösségi munkán keresztül
    • a különböző művészeti ágak támogatása, beleértve a hagyományos kézművességet, táncot és zenét
    • egymás kultúrájának megismerése és megismertetése a kulturális értékek cseréje révén

A project fő célja a művészetek támogatása és kulturális együttműködés kialakítása fiatalok körében, illetve bevonásával. Lehetőséget nyújt azoknak, akiknek már van gyakorlatuk különböző kulturális tevékenységek végzésében, hogy közönség előtt megmutassák tehetségüket, és azoknak is, akik még soha nem próbálták ezt ki. Emellett alkalmat teremt arra, hogy a résztvevők új dolgokat tanuljanak meg a művészetekről, továbbá – a műhelyfoglalkozásokon – aktívan részt vegyenek alkotó tevékenységekben.

A fesztivál időpontja: 2009. október 8-11.
Helyszíne: Nysa, Lengyelország

Koordinátor:

Magyar partnerek:

A fesztivál programja

A lengyelországi Nysában megrendezett ifjúsági fesztiválon a Szarkaláb Néptáncegyüttes 17 tagja vett részt (2009. október 8-11.)